fbpx
Special Drive

VÝLET NA ITALSKÉ PRŮSMYKY

08.06.2022
Vyprodáno
8.6. - 11.6. 23 500 Kč
Fotky za našeho výletu si můžete prohlédnout zde.

 

Okreskami za krásnými průsmyky, tak vypadal náš výlet
V Rakousku, Itálii a Švýcarsku najdete ty nejkrásnější horské silnice, na kterých je jízda s jakýmkoliv autem jako sen. Některé z těchto silnic zná každý nadšenec do rychlé jízdy. Jiné leží schované v zapadlých průsmycích a nenajdete je v běžných průvodcích. A právě sem, na nejlepší řidičské silnice směřoval náš výlet. Naším cílem ale nebylo Stelvio, Fluela Pass ve Švýcarsku nebo úžasná silnice mezi Passo Tonale a Madonna di Campiglio, i když tudy jsme projížděli. Naším cílem bylo si to skvěle užít a proto jsme nevynechali ani ostatní krásné okresky po cestě. Začali jsme už pár kilometrů za Prahou na neskutečných silnicích, kudy se dřív jezdila Rallye Příbram, podívali jsme se na geniální okresky pod Mnichovem a pak začali stoupat do hor.


Nebylo to ale jen řízení na skvělých silnicích. Tenhle výlet jsme vymysleli tak, aby si jej užil i doprovod a v Alpách je opravdu co užívat. Ať to jsou výhledy v průsmycích, kudy jsme jeli, zastávky v horách nebo společné večeře. Výlet navíc jsme zakončili v sobotu ráno společnou snídaní v hotelu u malého jezírka kousek od jezera Garda, kde si účastníci mohli naplánovat svůj vlastní program na zbytek víkendu.


Při celém výletu jsme byli rozděleni na dvě skupiny po osmi autech, abychom netvořili zbytečně dlouhý vláček. Víme totiž, že dlouhá skupina musí jet pomalu, na ty vzadu se často čeká a jízda není zábavná. Menší skupina navíc poutá méně pozornosti. Každou skupinu vedlo auto s naším řidičem, díky kterému nemuseli kontrolovat trasu nebo řešit radary. Tempo bylo sportovně výletní, tak aby si jízdu užili, ale rozhodně nebyla nebezpečná. Z 1106 km dlouhé trasy bylo jen 222 km po dálnicích a zbytek po skvělých okreskách! Podívejte se na video z jednoho z minulých ročníků.

HARMONOGRAM
1. den (středa 8.6.)
Trasa:
Mníšek pod Brdy - Obořiště - Smolotely - Milín - Nepomuk - Klatovy - Poleň - Landshut (GER) - Munchen - Sauerlach - Dietramszell - Seefeld (AUT)
Vzdálenost cca 496 km (222 km dálnice)
Sraz v 7:00 v Mníšek pod Brdy, před supermarket Penny, ulice Pražská 1071
Ubytování v Hotel Kaltschmidt 4*
https://www.daskaltschmid.com

2. den (čtvrtek 9.6.)
Trasa:
Seefeld - Innsbruck - Natters - Sterzing (ITA) - Innerwalten - Merano - Spondigna - Fluela pass (CH) - Davos
Vzdálenost cca 304 km (0 km dálnice)
Odjezd v 8:00 od Hotel Kaltschmidt
Ubytování v Hotel Ochsen 2*
https://www.davosklostersmountains.ch/en/hotels/overview/Hotel-Ochsen_a_5

3. den (pátek 10.6.)
Trasa:
Davos - Fluela pass - Livigno (ITA) - Stelvio pass - Passo Tonale - Madonna di Campiglio - Lago di Tenno
Vzdálenost cca 306 km (0 km dálnice)
Odjezd v 8:00 od Hotel Ochsen
Ubytování v Hotel Club Hotel Tenno 3*
https://www.clubhoteltenno.com/en/

4. den (sobota 11.6.)
Společná snídaně a ukončení výletu.

Z hotelu Club Hotel Tenno je to do Prahy 760 km nejkratší cestou. Pokud ale nemusíte, nejezděte domů hned. Kousek od Lago di Tenno je oblíbené jezero Garda, kde se dá v červenci krásně koupat, procházet italská městečka jako je Riva nebo vyrazit na nejvyšší horu v okolí, Monte Baldo. Nahoru jezdí lanovka a je odtud skvělý výhled na jezero, ležící téměř o 2 km níže.

Pokud ještě nebudete mít okresek dost, rádi vám poradíme, kudy se vydat domů, aby i cesta zpátky stála za to.

Co zahrnuje cena výletu:
Ubytování v hotelech pro 2 osoby
Snídaně na každém hotelu pro 2 osoby
Fotografie od profesionálního fotografa

Co nezahrnuje cena výletu:
Večeře na hotelech/restauracích
Obědy/občerstvení během zastávek na trase
Vstup do wellness

Storno podmínky: 
Pokud účastník, který provedl registraci a uhradil startovné, nahlásí svou neúčast emailem na info@specialdrive.cz nejpozději do 22.5., bude mu vráceno 100 % startovného. Pokud účastník nahlásí svou neúčast mezi 23.5. a 26.5., bude mu vráceno 50 % startovného. Při nahlášení neúčasti po 27.5., bude účastníkovi vráceno 0 % startovného. Zájemci o akci, který do 5 dnů od registrace neuhradí startovné, bude jeho registrace zrušena.

S jakýmkoliv dotazem nás neváhejte kontaktovat a my vám rádi odpovíme.